درباره ما

ما که هستیم

جمعی از دغدغه مندان کیفیت

ماموریت ما

ارتقاء کیفیت زندگی

آنچه انجام می دهیم

آموزش، بازبینی و باز آفرینی

داستان ما

که این رشته سر دراز دارد…

بهبود کیفیت زندگی شاه‌بیت کارهایی بوده که همیشه بهشان علاقه داشته‌ایم؛ دغدغه اصلی و همیشگی. اما جستجویمان برای یافتن پاسخ این دغدغه سال ۸۸ آغاز شد. می‌خواستیم ببینیم چه چیزهایی هست که می‌تواند به بهبود کیفیت زندگی ما و دیگران کمک کند. در منابع مختلفی جستجو کردیم و با آدم‌های مختلف به گفتگو نشستیم، تجربیات مختلفی را از گوشه و کنار دنیا بررسی کردیم و در نهایت رسیدیم به یک چیز؛ آینده.

اگر می‌خواستیم برای بهبود کیفیت زندگی خودمان و همه کسانی که می‌شناختیم کاری کنیم، باید روی آینده سرمایه‌گذاری می‌کردیم. اول به این جهت که چشم‌انداز روشن از آینده، همه را به حرکت و تلاش وامی‌داشت تا به ساختن آن کمک کنند و این یعنی چند برابر شدن اثرگذاری، که ما عاشقش هستیم. عاشق اینکه کارهایی بکنیم که اثراتش مداوم و پیوسته بهبودی خلق کند. شبیه یک جرقه کوچک که انرژی فعال‌سازی یک زنجیره واکنش شیمیایی را تامین می‌کند، چیزی مثل اثر گلوله‌برفی (snowball effect) و یا در این مورد، سرمایه‌گذاری روی آینده‌ای که بعد از شروع، همه مشتاق تلاش و کمک برای رسیدن به آن می‌شوند.

و دوم به‌جهت بازدهی بالا. سرمایه‌گذاری روی نسل آینده حتی از نظر اقتصادی هم یکی از پربازده‌ترین سرمایه‌گذاری‌ها است. یکی از برندگان نوبل اقتصاد، پروفسور جیمز هکمن، بارها در مقاله‌های مختلف بر اهمیت سرمایه‌گذاری روی سال‌های اولیه کودکی از منظر اقتصادی پرداخته است. یکی از آخرین این مقالات که در سال ۲۰۲۰ منتشر شده نشان می‌دهد که هر یک واحد سرمایه‌گذاری روی برنامه‌های باکیفیت سال‌های اولیه کودکی، در بلند مدت ۷.۳ برابر بازگشت سرمایه خواهد داشت.

از این طریق بود که ما رسیدیم به سرمایه‌گذاری روی نسل آینده و تلاش برای بهبود زندگی کودکان در سال‌های اولیه زندگی‌شان. از دل تلاش‌های ما برای اثرگذاری در این زمینه، موسسه هم‌نوا متولد شد. علاوه بر اجرای اولین مطالعه طولی کودکی در ایران، پروژه شهر دوست‌دار کودک در زرند کرمان و طراحی مفهومی باغ کتاب تهران که پروژه‌هایی ملی هستند، در این سال‌ها در موسسه هم‌نوا و با همکاری موسسات بین‌المللی همچون The Australian Childhood Foundation، دوره‌های مختلفی را برای والدین و مربیان کودک طراحی و برای هزاران نفر ساعت اجرا کرده‌ایم. در کنار این‌ها تالیف و ترجمه ده‌ها کتاب و مجموعه، برگزاری رویدادهای مختلف در حوزه سال‌های اولیه کودکی، تولید و عرضه بسته‌های کار با کودکان، طراحی و اجرای برنامه‌های تلویزیونی در حوزه والدگری و … بخش دیگری از فعالیت‌های ما و موسسه هم‌نوا بوده است.

اما در تمام این سال‌ها، برای اثرگذاری در زندگی کودکان، علاوه بر خودشان باید با پدرومادرها، مربیان و مسئولان مرتبط با این حوزه هم ارتباط موثری می‌داشتیم. به تجربه دیدیم که کارآمدی ارتباطات نه فقط در زندگی کودکان که چه‌قدر می‌تواند به زندگی بزرگسالان هم کیفیت بیاورد. این شد که از همان ابتدا کم‌کم وارد دنیای تحول ارتباطات، آموزش بزرگسال و  تسهیلگری شدیم. ورود به دنیای تسهیلگری در زندگی خود ما یکی از آن کارهایی بود که اثراتش مدام شگفتی خلق می‌کرد و باعث شد هرروز خودمان را بهبود دهیم، تسهیلگر بودن را به همه ابعاد زندگی‌مان بیاوریم و تجربیات بی‌شماری در این سال‌ها کسب کنیم.

و بهترین‌ها هنوز در پیش روست…

اما خود مدرسه سیمرغ ابتدای سال ۹۹ و در پاسخ به شرایط خاص و پرچالش این دوران بود که متولد شد. برگزاری آنلاین دوره‌هایی که تا پیش از این حضوری برگزار می‌شدند کار سختی نبود، اما چالش این بود که مطمئن شویم به همان خروجی و کیفیتی می‌رسیم که در دوره‌های حضوری داشتیم. پس برای بهترین نتیجه ممکن، بین پلتفرم‌های مطرح در دنیا گشتیم و بهترین‌شان را انتخاب کردیم، محتوای هر دوره را برای ارائه در این فضای جدید سازگار کردیم، تمرین‌های جدیدی طراحی کردیم و کل فرآیند اتصال و حضور در هر دوره را جوری چیدیم که هیچ خللی در بهره‌وری شرکت‌کنندگان ایجاد نشود. و این فضای تازه امکان‌های بی‌نظیری را در اختیارمان گذاشت:

مخاطبینی از سراسر شهرهای ایران
0
مخاطب در دوره های آنلاین
0
کشورهای شرکت کننده
0
تسهیلگران تربیت شده
0

هیات مدیره مدرسه سیمرغ

همکاران مدرسه سیمرغ

تسهیلگران مدرسه سیمرغ

ما در این‌جا بر اساس قول‌ها و تعهدهایمان زندگی می‌کنیم، نه شرایط و محدودیت‌ها. زندگی‌مان همان چیزهایی است که می‌گوییم و هرچه را ارائه می‌کنیم در ارتباطات‌مان به کار می‌بندیم. در این حوزه‌ها پویا و روز‌آمدیم، برای بهبود خودمان با بهترین‌های هر حوزه در سطح ملی و بین‌المللی در ارتباطیم و هرچیزی را که لازمه بهره‌بردن با کیفیت شما از این خدمات است در اختیارتان می‌گذاریم.

ما در این‌جا باور داریم که همه آدم‌ها ظرفیت‌های بی‌نظیری دارند، کافی است خودشان یا سازمان و مجموعه‌ای که آن‌جا کار می‌کنند، به آن باور داشته باشند و ببینند که با این ظرفیت‌ها چه‌ها می‌شود کرد. ما روی این ظرفیت‌ها نور می‌اندازیم تا ببینیم و به دیگران نشان دهیم چه توانایی‌ها و امکان‌های بی‌نظیری برای اثرگذاری در ارتباطات و زندگی خودمان و دیگران هست. از افراد حمایت می‌کنیم تا این ظرفیت‌ها را به عمل در بیاورند و در ارتباطات، زندگی و کار ازشان بهره ببرند. در این راه خلاقیت‌مان را به کار می‌بندیم، هیچ‌گاه از پویایی دست نمی‌کشیم و بالاترین کیفیت خودمان را عرضه می‌کنیم.

این‌جا مدرسه سیمرغ است و ما مشتاق آشنایی و ارتباط با شما هستیم.