sunflower

مدرسه سیمرغ کیست؟

مدرسه سیمرغ، موسسه ای است که خدماتی را با هدف رشد و آگاهی در اختیار والدین، مربیان و کودکان قرار می دهد. راهبران مدرسه سیمرغ بیش از ده سال است در حوزه آموزش والدین و مربیان فعالیت داشته اند. سالها تجربه در پروژه های مختلف در راستای ارائه خدمات موثر و دردسترس برای رشد خانواده های ایرانی زیرساخت لازم برای ایجاد پروژه آفتابگردان را ایجاد کرده است. پروژه ای برای حمایت از خانواده برای خودشان و ارتباط موثرشان با کودکان. ارتباط هایی که زمینه ساز رشد کودکان تا بزرگسالی است. در ادامه از دغدغه ها و نیت های پروژه آفتابگردان با شما سهیم خواهیم شد. 

فرصتی برای هم افزایی و همراهی برای خانواده های ایرانی

در حال حاضر و در شرایط حاکم بر جامعه شاهد والدینی هستیم که با چالشها و مشکلاتی افزون بر شرایط عادی زندگیشان مواجهند. مشکلاتی چون از دست دادن شغل، مسایل مالی ، مواجهه با بیماری یا مرگ اطرافیان و… که این مشکلات وقتی با حضور مداوم یا بیش ار پیش آنها در کنار کودکانشان همراه می شود باعث مسایلی چون ایجاد دعوا و درگیری، سردرگمی در نحوه برخورد با کودک و احساس ناکامی، سردرگمی و عذاب وجدان نسبت به خود و کیفیت والدگری شان می شود. همین احساسات ناکارآمد با ضریب بیشتر به کار و زندگی اجتماعی شان باز می گردد و باعث ناآرامی وضعیت روحی جامعه خواهد شد.

همچنین با توجه به ادامه دار بودن وضعیت همه گیری ویروس کرونا، ادامه این چالشها و مشکلات در روابط والدین و کودکانشان می تواند در دراز مدت موجب آسیب های جبران ناپذیری در نسل آینده باشد. دیری نخواهد گذشت که بزرگسالانی خواهیم داشت که به واسطه عدم آگاهی والدینشان از کودکی با حجم زیادی از تنش و اضطراب مواجه بوده اند و ممکن است نتوانند زندگی سالمی به لحاظ روحی داشته باشند و یا خود والدینی آرام و امن برای کودکانشان باشند.

این پروژه در نظر دارد با گسترش دامنه خدمات آموزشی به والدین، این آموزش را در سطحی وسیع به والدین ایرانی از شهرها و استان های مختلف برساند. والدینی که تحت آموزش در این دوره قرار می گیرند مهارتهایی را برای ساختن رابطه ای سالم با کودکانشان فرامی گیرند. مهارتهایی چون آگاهی از احساسات خود و کودک، شناخت استرس های والدگری و کیفیت مواجهه با آنها، ذهن آگاهی،شنیدن موثر و درک متقابل کودک و آگاهی از نحوه رشد او و دسترسی به دیدن کودکان با لنزی متفاوت تر از همیشه. جوری که تاکنون تجربه اش نکرده اند و منجر به رابطه ای مستحکم، امن، سالم و توام با عشق بدون قید و شرط می شود.

ما معتقدیم اگر والدین جامعه ما آموزشهای لازم برای مدیریت هیجانات خود و همینطور مواجهه با کودکان در شرایط مختلف را دیده باشند قادر خواهند بود ارتباطی متفاوت و در سطح جدیدی از کیفیت با کودکانشان شکل دهند و در چنین شرایطی، می توانیم به آینده ای روشن که ساخته کودکان سالم و امن امروزمان است امیدوار باشیم.

این پروژه فرصتی ست برای ارتباط گرفتن با مراکز، مجموعه ها و سازمانهایی که خودشان مخاطبینی دارند و از قبل بین آنها و مخاطبینشان اعتمادی شکل گرفته است. ما می خواهیم بر روی اعتمادهای قبلی فرصتی تازه با ارائه خدمتی با کیفیت ایجاد کنیم که دریافت این خدمت توسط مخاطبین آن مراکز خود اعتمادآفرین است. به خصوص شرایط فعلی جامعه ممکن است بر روی خدماتی که از قبل به مخاطبین ارائه می شده اثر گذاشته باشد و این خدمت فرصتی برای مراکز و سازمان ها برای تقویت این حس اعتماد و تعلق باشد.

پروژه پرند آفتابگردان برای موسسه یا سازمان چه دستاوردهایی دارد؟

 • احساس تعلق به سازمان از طریق پرداختن به دغدغه های کارکنان
 • افزایش اعتماد به سازمان از طریق ارائه خدمات با کیفیت  و متناسب با شرایط  
 • ایفای بخشی از تعهدات و ماموریت های سازمان در حوزه های فرهنگی و توسعه سرمایه های انسانی
 •  

در سفر پرند آفتابگردان چه فرصت هایی برای والدین وجود دارد؟

 • کمک می کند والدین با لنز متفاوتی به کودکشان نگاه کنند.
 • با شیوه های رفتاری شان آشنا می شوند.
 • نسبت به خودشان و احساسات و شیوه والدگری شان شناخت پیدا می کنند.
 • پیام های پنهان در رفتار کودک را بهتر درک می کنند.
 • مهارت خودمراقبتی را می آموزند.
 • راه هایی برای تمرین آرام بودن و کنترل هیجاناتشان یاد می گیرند.
 • ظرفیت خودآگاهی خود را افزایش می دهند
 • می آموزند پس از موقعیتی ناخوشایند چگونه فضای ارتباط بین خود و کودکشان را ترمیم کنند.

سوالات متداول

بررسی رشد مغز کودک و درک بهتری از رفتار او و چگونگی ایجاد ارتباطی سازنده برای کمک به رشد مغز
بررسی شیوه والدگری و پیام هایی که از گذشته وارد والدگری شده و تاثیری که این پیامها بر کودک می گذارد
ماهیت و نقش ارتباط در تعامل بین والد و کودک که شامل گوش دادن و ارتباط های غیرکلامی و توجه به پیامهایی که منتقل می شود است.
چگونگی درک نیازهای عاطفی کودکان و اینکه آنها چطور احساس هایشان را با رفتارشان نشان می دهند و هر احساسی از چه نیازی حکایت می کند.

بله . دوره به صورت  آنلاین برگزار می گردد. این پلتفورم نیازی به نصب برنامه ندارد و هم از طریق کامپیوتر و هم از طریق موبایل قابل دسترسی است.

 

دوره برای 50 تا 80 نفر قابلیت برگزاری دارد و شما یک یا چند دوره را می توانید به صورت همزمان یا در زمان های متفاوت درخواست نمایید.

فقط کافی است با مدرسه سیمرغ تماس بگیرید، می‌توانید در جلسه معارفه ای که برای مدیران و تصمیم گیرندگان سازمان ها برگزار می شود شرکت کنید و اطلاعات تکمیلی را دریافت کنید. زمان های دوره ها را مشخص کنید، اطلاعات دوره را در اختیار همکاران یا مخاطبان تان قرار دهید. قرارداد را عقد کنید. 

دوره پرند آفتابگردان در 4 جلسه 2.5 ساعته و در مجموع 10 ساعت به صورت آنلاین اجرا می گردد. در طول جلسات محتوایی در وب‌سایت وجود دارد که افراد هم مرور محتوا را داشته باشند و هم بتوانند در تمرین ها و تجربه هایشان در انجمن باهم سهیم شوند و تسهیلگران نکاتی را در آنجا نیز قرار می دهند و تا یک ماه پس از دوره نیز می توانند در این بخش حضور داشته باشند.

آمار نظرهای شرکت کنندگان

قدرت بیان و تفهیم مطالب
89%
کاربردی بودن مطالب
89%
دوره را به دیگران معرفی می کنید؟
97%
0
تعداد شرکت کنندگان پرند تا کنون
0
نیت پروژه (تعداد دوره های پرند آفتابگردان تا اربعین)
0
تعداد والدینی که تا امروز از این خدمت با همکاری سازمان ها بهره برده اند.​
blank
blank
blank
blank
blank
enemad-logo