دوره اکت با رویکرد مربیگری 1403010203

ACT که نام کامل آن (Acceptance and Commitment Therapy) است و معادل فارسی آن درمان مبتنی بر پذیرش و تعهد است، یکی از رویکردهای روان درمانی است که نگاه متفاوتی به رنج انسان دارد. اکت رنج انسان را طبیعی، اجتناب ناپذیر و ناشی از عملکرد ذهن سالم می داند.
به زعم اکت، عدم آگاهی از عملکرد ذهن و تلاش برای خلاصی از رنج طبیعی و اجتناب ناپذیر ناشی از عملکرد ذهن، انسان را در چرخه معیوبی گیر می اندازد که در این چرخه هرچه برای خلاصی از این رنج بیشتر تلاش می کند، بیشتر گیر می افتد و حاصل این گیر افتادن فاصله گرفتن از ارزش هاست؛ فاصله گرفتن از نوع انسانی است که می خواهد باشد و این فاصله خود مولد رنج مصاعفی است که تقلای بیشتر را ایجاب می کند و این چرخه معیوب و فرو رونده باعث انعطاف ناپذیری روان شناختی می شود.
از آنجا که اکت، ذهن انسان را سالم، عملکردش را طبیعی و رنج ناشی از عملکرد ذهن را اجتناب ناپذیر می داند، رابطه با ذهن را متغیر هدف قرار می دهد. در واقع به زعم اکت مشکل ما انسانها ذهن مان نیست، رابطه ای است که با ذهن مان داریم. اکت به انسان ها کمک می کند رنج ناشی از عملکرد ذهن را بپذیرند و متعهدانه در راستای ارزش ها حرکت کنند. چون تأکید اکت بر پذیرش(Acceptance)رنجها و تعهد(Commitment) به ارزش هاست نام آن درمان مبتنی بر پذیرش و تعهد و مخفف آن ACT انتخاب شد.

این دوره با راهبری سرکار خانم دکتر ایزدی برگزار خواهد شد.

 

 

شرایط شرکت در دوره: 

دوره در محیط نرم افزار زوم تشکیل خواهد شد. حضور در جلسات دوره به صورت کاملا تصویری است.

فرایند اجرایی دوره

  • ثبت نام
  • ارسال اطلاعات لازم برای شرکت در دوره‌ی آنلاین
  • شرکت در جلسات (جلسه در محیط نرم افزار ZOOM برگزار خواهد شد.)
  • تکمیل دوره

اطلاعات دوره

دسته‌بندی‌ها: ,

برچسب‌ها:

درباره مربی

  • ظرفیت این دوره تمام شده است. در صورت تمایل به ثبت‌نام با شماره ۰۹۰۳۰۲۴۲۱۷۹ در پیام‌رسان بله یا واتس‌آپ پیام دهید

محتوای تکمیلی

پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

+31 ثبت نام شده
ثبت نام به علت تکمیل ظرفیت بسته شد.

اطلاعات دوره

دسته‌بندی‌ها: ,

برچسب‌ها: