کارگاه آنلاین مهارت های تسهیلگری

کیفیت همکاری و آموزش رو ارتقا بده

 تسهیلگر، یک رویداد گروهی را برای دستیابی به اهدافش برنامه ریزی، راهنمایی و مدیریت می کند. تسهیلگر روی «فرایند گروهی» تمرکز می‌کند. تسهیلگر فضای گفتگو را امن می کند تا از حداکثر ظرفیت گروه برای انجام وظایف، تصمیم گیری و حل مشکلات هم‌زمان استفاده شود.

تعداد دوره های برگزار شده

0

میزان ساعات آموزش داده شده

0

دانش آموخته تسهیلگری

0

 مهارت‌های تسهیلگری، توانایی‌هایی هستند که شما برای فراهم کردن فرصت‌ها و منابع برای گروهی از افراد استفاده می‌کنید که آنها را قادر به پیشرفت و موفقیت می‌کند. برخی از این مهارت ها عبارتند از باز و امن و پذیرا بودن ، تنظیم دستورالعمل‌ها، طراحی جلسه، انعطاف‌پذیر بودن، گوش دادن فعال و مدیریت زمان.

یک تسهیلگر به خودآگاهی (با خود بودن)، آگاهی از دیگران (با دیگران بودن) و تعهد به گروه برای تحقق اهداف و نیت هایش نیاز دارد.

تسهیلگری چیست و برای چه افرادی مناسب است؟

دوره مهارتهای تسهیلگری چگونه است؟

فرآیند ثبت نام در دوره مهارتهای تسهيلگری

از جلسات زیاد یا ناکارآمدی جلسات خسته شدی؟!

تسهیلگری مشارکت دادن افراد در ایجاد و کشف بینش های نو است. تسهیلگری مهارتی کلیدی برای آموزش دهندگان و افرادی است که تیم ها، کمیته ها و جلسات را اداره می کنند.

روند حضور در دوره مهارت های تسهیلگری

معارفه

در جلسه رایگان و آنلاین معارفه با مفهوم تسهیلگری و ابعاد دوره مهارت های تسهیلگری آشنا می شوید.

ثبت نام

با پرداخت مبلغ پیش ثبت نام وارد دوره می شوید و فرم روانشناختی و اطلاعات خود را تکمیل می نمایید.

جلسات آنلاین

جلسات دوره کاملا تعاملی و به صورت صوتی و تصویری در پلتفرم زوم، با پشتیبانی لحظه به لحظه برگزار می شود.

محتوای آنلاین و جلسات کوچینگ 

در فواصل دوره، در اپلیکیشن مدرسه سیمرغ محتوای ویدیویی و متنی مرتبط به صورت آفلاین به شرکت کنندگان عرضه می شود و در جلسات اختیاری کوچینگ در حوزه راهبری خویشتن و حمایت طراحی برای طراحی نشست های اختصاصیشان حضور خواهند داشت.

جشن پایان دوره و مدرک

در پایان دوره شما، فرآیند رشدمان را کنار هم جشن می گیریم و شرکت کنندگان مدارک خود را از مدرسه سیمرغ و QCB ایتالیا دریافت می کنند.

مربیان کارگاه تسهیل گری

کارآفرین و مدرس دوره تسهیلگریمربی دوره‌های تحول فردی و سازمانی 

کوچ سطح حرفه‌ای ICF مدرس مهارت‌های ارتباطی فردی و سازمانی

کوچ مدیران ارشد تسهیلگر حل تعارضات

مدرس و تسهیلگر دوره های زندگی بر مدار ارزش و کوچ

کوچ و تسهیلگر

سرپرست

محتوای تکمیلی آفلاین

محتوا به صورت صوت و ویدیو در اپلیکیشن قرار داده شده که شما با مشاهده آن ها در بازه زمانی که برای شما کارآمد است می توانید آموزش و بهره وری را در کنار هم تجربه کنید.

همراهی سرپرست در کل دوره

در طول دوره افرادی به عنوان سرپرست همراه شما هستند و همواره شنوای دغدغه های شما هستند. کافی است تا با او مرتبط شوید تا هر انچه لازمه شرکت در دوره و رفع موانع است را بدست آورید.

 

حمایت و کوچینگ در گروه های کوچک

در طول دوره مسیرهای مختلفی برای تسهیلگری در خانواده، اجتماع یا سازمان را تجربه می کنید و از مربیان در این مسیر تسهیلگری مربی گری دریافت می کنید.

تجربه عینی تسهیلگری در گروه ها

در طول دوره شما در گروه هایی قرار می گیرید که این امکان را می دهد تا مدام با چالش های تسهیلگری گروهی از افراد مواجه شوید. ضمنا این گروه ها به شما کمک می کنند تا درباره تمرین ها گفتگو و از تجربه یکدیگر استفاده کنید.

برای دریافت اطلاعات بیشتر و ثبت نام رایگان در جلسه معارفه شماره موبایل خود را در باکس فوق وارد کنید.

تسهیلگری و نقش آن در سازمان ها

استفاده از تسهیلگری یکی از روش‌های موثر برای بهبود تعامل بین کارکنان و تسهیل فرآیندهای کاری است. تسهیلگری به عنوان یک فرآیند کمک می‌کند تا از دیدگاه‌ها، نظرات و تجربیات مختلف کارکنان استفاده شود و باعث بهبود فرآیندها و خلاقیت در کار می‌شود.

تسهیلگری برای مدیران و کارکنان

مهارت تسهیلگری یکی از مهارت‌های کلیدی قرن بیست و یک است که در بسیاری از جلسات و موقعیت‌های سازمانی مورد استفاده قرار می‌گیرد. این مهارت به کارکنان امکان می‌دهد تا با استفاده از فنون و تکنیک‌های خاص، افراد مختلفی را در جلسات و گروه‌های کاری به هم نزدیک کنند و تصمیم گیری‌های بهتری را انجام دهند.

تأثیر مهارت‌های تسهیلگری به عنوان یک مهارت کلیدی قرن بیست و یک

در دنیای امروز، تسهیلگری به عنوان یکی از مهارت‌های کلیدی مدیران و رهبران شناخته شده است. با توجه به تغییرات سریع در محیط کسب و کار، مدیران باید بتوانند به روش‌های جدید برای تسهیل کردن کارها و ارتباطات درون سازمان دست یابند.

تسهیلگری و نقش آن در سازمان های بزرگ و کوچک

تسهیلگری به عنوان یک ابزار موثر در سازمان‌ها برای بهبود فرآیندهای کاری و تصمیم‌گیری مورد استفاده قرار می‌گیرد. تسهیلگران به صورت حرفه‌ای در فرآیندهای گروهی و جلسات کاری با مخاطبان مختلف کار می‌کنند و با بهبود رویه‌ها و فرایندهای کاری، بهبود کارایی و بهره‌وری سازمان را تقویت می‌کنند.

تسهیلگری و بهبود فرآیندهای کاری

با استفاده از تسهیلگری، می‌توان بهبود فرآیندهای کاری مختلف را تحقق بخشید و از بهره‌وری بیشتری بهره برد. بعضی از فرآیندهای کاری که می‌توانند با استفاده از تسهیلگری بهبود یابند عبارتند از:

  1. فرآیندهای تصمیم‌گیری
  2. فرآیندهای ارتباطی
  3. … .

سوالات متداول:

بله؛ در پایان دوره مدرک AQCB ایتالیا که یک مرکز اعتبار بخشی هست به فارغ التحصیلان مهارت های تسهیلگری داده خواهد شد.

دوره مهارت های تسهیلگری به صورت آنلاین در پلتفرم زوم برگزار می شود.

در طی دوره مهارت های تسهیلگری تمام ابزارهای لازم برای طراحی نشست و اجرای آن برای مخاطبین را دریافت خواهید کرد و باتوجه به نحوه و  کیفیت حضور در جلسات این امکان وجود دارد که در پایان دوره از تسهیلگری کسب درآمد داشته باشید.

سرپرست دوره مهارت های تسهیلگری در تمام طول برگزاری دوره همراه تک تک شرکت کنندگان خواهد بود. همچنین تیم حمایت و کوچینگ مدرسه سیمرغ در فرآیند مهارت های تسهیلگری و کاربردی کردن محتوای دوره همراه شرکت کنندگان خواهند بود.

  1. نیت دوره مهارت های تسهیلگری، تسهیل روابط است؛ در نتیجه علاوه بر پرورش مهارت های تسهیلگری فرد، به شرط پیگیری محتوا و تمرین  ها توسط مخاطب، شرکت کننده به توسعه فردی و ارتقا کیفیت زندگی دست خواهد یافت.
چرا مدرسه سیمرغ ؟
ارتباط با ما
پیامک، بله، واتس اپ: 09016959094
ایمیل:

همیشه کنار شما