تسهیلگری سازمانی

خدمات تسهیلگری سازمانی

تسهیلگری چیست؟

تسهیلگری ایجاد و هدایت یک فضا، ساختار یا فرآیندی است که به افراد این امکان را می‌دهد که به طور جمعی با یکدیگر پیش بروند، یاد بگیرند، خلاق باشند، تصمیم بگیرند، به سمت هدف حرکت کنند و قدرت بسازند. خود کلمه تسهیل از کلمه فرانسوی “facile” گرفته شده است که به معنای “آسان کردن” است.  تسهیلگر، آموزش دیده است که با ابزارهایی، در موقعیت‌های مختلف مثل ورود به یک گفتگو، مدیریت کردن یک تعارض، به افراد کمک کند تا درک، اتصال و همسویی را تجربه کنند.

تسهیلگر “فضای امن می‌سازد”، به این معنی که ظرف و بستری فراهم می‌کند که دیگران بتوانند در آن مشارکت کنند. تسهیلگر با هدایت گفتگو‌ها، یازخوردهای به موقع و توجه به ساختار و روند جلسات و.. کمک می‌کند تا نیت و خواسته‌ی جمع محقق شود. تسهیلگری برای گروهی از افراد معنا می‌شود . ما فضاهایی را برای ​​ایجاد اعتماد، مدیریت چالش‌ها، ابراز و گفتگو و استخراج یادگیری‌های جدید ایجاد می‌کنیم که فرصتی ایجاد می‌کند تا مسیر رسیدن به اهداف را با سهولت و روانی بیشتری طی کنید.

تسهیلگری سازمانی

تسهیلگر کسی است که انجام شدن امور را ساده و روان میکند. تسهیلگری نوعی از بودن و عملکرد است که بر پایه احترام و امنیت بنا شده است. فردی که دارای مهارت های تسهیلگری است در رابطه با فرد یا افراد یک گروه به آنها فرصت ابراز میدهند و آنها را به نقاط قوتشان متصل میکند تا با بهره گیری از توانمندی های خود کیفیت ارتباط خود را متحول کنند و برای مسایل بیرونی و درونی زندگی خود راه حل های مناسب بیابند. تسهیلگری در فعالیت های مختلفی تدریس، مدیریت و مشاوره کاربرد دارد.

تسهیلگری چطور به سازمان شما کمک می‌کند؟

تسهیلگری در واقع مثل روغنی است که چرخ‌دهنده های ارتباطات را در سازمان شما روان میکند و اگر ارتباطات را زیر ساخت همه‌ی فعالیت‌ها و تجربه‌ها و اثرگذارترین پارامتر در دستیابی به نتایج بدانیم در واقع تسهیلگری روی کیفیت این زیرساخت تمرکز دارد. پس هرجا که شما نیاز به ایجاد، بهبود یا ترمیم این زیرساخت دارید جایی ست که تسهیلگری می‌تواند قدرتمندانه به کمک شما بیاید.

برای مثال: جلسات مهم و تکرارشونده‌ای مثل جلسات هیئت مدیره، جلسات تدوین استراتژی، جلسات تیمی که گاها خسته‌کننده، کند بی‌نتیجه با بهره‌‌وری کم برگزار می‌شود می‌تواند با حضور تسهیلگری که مسلط به طراحی روند است و همچنین می‌تواند فضایی را برای ابراز و مشارکت ایجاد کند به شکل کاملا متفاوتی برگزار شود.

یا ارتباطاتی که به دلیل تعارضات کوچک و بزرگی که به دلیل نبود مهارت یا فرصت در تیم ماندگار شده‌اند و موانع جدی در مسیر همکاری و بهره‌وری و رضایت افراد و تیم‌ها ایجاد کرده‌اند، با کمک تسهیلگر مدیریت تعارض می‌تواند احیا شود و با سرزندگی ادامه یابد.

برخی از موقعیت‌هایی که تسهیلگر می‌تواند در آن‌ها نقش ایفا کند

گروه کانونی

نگرش، و انگیزه مشتریان خود و شرکای خود را به درستی تشخیص دهد و تصمیمات بهنری بگیرید

تسهیلگری جلسات آنلاین

فارغ از نحوه و مکان برگزاری جلسه، روی خروجی و کیفیت آن تمرکز کنید

بهبود فرایند

نگرش، و انگیزه مشتریان خود و شرکای خود را به درستی تشخیص دهد و تصمیمات بهنری بگیرید

مدیریت تعارض

تعارضات را با روانی مدیریت کنید و از آن برای ایجاد اتصال بیشتر استفاده کنید.

تیم سازی

یک تیم قوی بسازید که با هم به طور موثر در جهت نتایج مطلوب کار کنند.

تسهیلگری کنفرانس و رویداد

رویدادها و کنفرانس‌های به یاد ماندنی ایجاد کنید که مشارکت را تقویت کند کند و اثرات ماندکار ایجاد کند.

برنامه ریزی استراتژیک

شرکت خود را به سطح بالاتری از تمرکز ببرید و به اهدافی که تعیین کرده اید برسید.

حل مسئله

از تکنیک‌های حل مسئله برای تصمیم‌گیری هایتان استفاده کنید

تسهیلگری جلسات

هیئت مدیره و اجرایی گرفته تا جلسات داخلی تیم، ما در هر زمان و مکانی تسهیل می‌کنیم.

جلسات همسویی و مشارکت

بینش و حمایتی را که برای ایجاد یک رابطه سازنده نیاز دارید به دست آورید.

برای دریافت جزئیات سرویس اشتراکی لطفا فرم زیر را تکمیل کنید

کیفیت و غنای زندگی هر کدام مان مهم است و این زندگی تنها چیزی است که داریم.

چرا مدرسه سیمرغ ؟

مدرسه سیمرغ طی سال های گذشته در پروژه های ملی خدمت کرده و بیش از ۲۰ هزار نفر را اموزش داده است. اکنون گسترده ترین شبکه تسهیلگران آموزش دیده را در کل کشور دارد. خلاقیت و نوآوری مدرسه سیمرغ باعث شده زیر نظر معاونت فناوری ریاست جمهوری به عنوان شرکت خلاق انتخاب شویم. همچنین مجوز فرهنگی هنری چندمنظوره از وزارت ارشاد این امکان را می دهد رویداد و برنامه های گسترده ای را اجرا کنیم..

ارتباط با ما

تلفن : 09016959094

ایمیل: simorqschool@gmail.com

دانلود اپلیکیشن سیمرغ